IBM Think 2020 очима команди Integrity Vision

«Безумовно, сьогодні для багатьох із нас настав час випробувань. Але, незважаючи ні на що, пандемія Covid-19 час для прийняття нових рішень і створення міцних партнерських взаємин. Разом ми зможемо все, і побудуємо новий світ», ці слова пролунали у вступній промові генерального директора компанії IBM, Арвінда Крішни на відкритті конференції IBM Think Digital 2020.

5 6 травня відбулася щорічна подія Think, на якій презентуються найсучасніші рішення і тренди від вендора. Вперше за всі роки проведення конференції в її назві з’явилося слово «digital», через те, що цього року захід відбувся у форматі онлайн-трансляції. Але, попри це, тисячі людей з усього світу щосекунди приєднувалися, щоб дізнатися, що ж приготував вендор цього разу. Тісно співпрацюючи з компанією IBM понад 10 років, ми завжди відвідували цю конференцію, і були раді можливості приєднатися онлайн.

Конференцію відкривав генеральний директор IBM Арвінд Крішна зі своєю доповіддю «Нові технології, що необхідні для бізнесу». За словами спікера, через наслідки коронавірусу в усьому світі значно збільшилася потреба в нових технологіях. Компанії змушені трансформуватися, але часто вони не знають як. Тому мета IBM Think Digital 2020 була в тому, щоб поділитися з учасниками інформацією про нові розробки в тих напрямках, які їм цікаві. Йшлося про штучний інтелект, хмарні рішення, 5G та інші технології, які можуть допомогти бізнесу трансформуватися.

Майбутнє за штучним інтелектом

Особливу увагу спікер приділив темі штучного інтелекту. Якщо 20 років тому передбачали, що кожна компанія в майбутньому перейде в онлайн, то сьогодні Арвінд прогнозує, що ще через 20 років кожен бізнес буде активно використовувати технології ШІ. На думку доповідача, це відбудеться не тому, що кожна компанія буде здатна на це, а тому, що це стане необхідністю. Уже сьогодні ШІ дозволяє бізнесу знижувати витрати й заощаджувати на людських ресурсах. Тому цілком можливо, що через роки, так само як і інтернет, ШІ стане невіддільною технологією у роботі компаній.

Важливість штучного інтелекту також підкреслив старший віцепрезидент великої американської компанії медичного страхування Anthem inc. Раджив Ронанкі, який приєднався до трансляції. Раджив відповідальний за діджитал трансформацію в компанії, і його мета перетворити її на перше ШІ-підприємство. Спікер вважає, що сьогодні основним завданням бізнесу має бути розуміння клієнтських потреб та надання їм індивідуальних, персоналізованих послуг. Саме в цьому допоможуть можливості штучного інтелекту, які дозволяють краще працювати з даними.

Більше ідей із відкритим доступом

Ще одним трендом серед нових технологій є Open Source технології. Це програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, який доступний, як для перегляду, так і внесення змін, що дозволяє брати участь в доопрацюванні відкритої програми, або використовувати код для створення нових програм. Переваги цієї технології в тому, що розробники отримують безкоштовну практику, а компанії необмежений ресурс фахівців з усього світу.

IBM активно використовує Open Source технології у своїх проєктах, щоб створювати корисні рішення для всього людства. Наприклад, проєкт Call for Code 2020 орієнтований на пошук інструментів для боротьби з наслідками коронавірусу. Зараз на сайті IBM вже представлені три ініціативи, які отримали підтримку від вендора. Серед них отримання медичних онлайн-консультацій, боротьба з чергами та підтримка малого бізнесу. Кожен розробник може надіслати своє рішення з відкритим кодом до 31 липня, і якщо ідею схвалить вендор, то вона зможе допомагати людям вирішувати їх проблеми.

Свій виступ генеральний директор IBM закінчив словами: «Звичайно, всі ми чекаємо закінчення цього складного періоду, але коли б це не сталося, після цього ми станемо набагато сильнішими». Однак, для того, щоб так і сталося, потрібно знати про те, що робить нас вразливими.

Кібербезпека в період Covid-19

“Сьогодні головна мета IBM у тому, щоб співробітники та клієнти компанії залишалися в безпеці” повідомив віцепрезидент відділу з безпеки IBM, Джастін Янгблад.

На початку свого виступу Джастін відзначив, що в період карантину 95% співробітників IBM, так само, як і інших компаній, працюють із дому. Тому, сьогодні вендор зосереджений на забезпеченні безпечної віддаленої роботи та захисті від атак, які з лютого 2020 року почали відбуватися частіше, ніж будь-коли.

Окрему увагу було приділено проблемі розрізненості security marketplace. Сьогодні в одній компанії в середньому може бути близько 50 різних інструментів для безпеки, але при цьому не вистачати співробітників для обробки отриманих даних. Рішенням є платформи для роботи з даними.

На думку віцепрезидента відділу з безпеки, платформою для роботи з даними нового покоління є IBM Cloud Pac for Security, яка дозволяє отримувати інформацію про погрози в гібридних мультихмарних середовищах. Основна відмінність платформи в тому, що користувачам не потрібно нікуди переносити дані для їх обробки. IBM Cloud Pac for Security проведе аналітику ваших даних, де б вони не були. Також платформа побудована на базі Open Tech Standarts, є простою і допомагає відділам безпеки працювати значно швидше та ефективніше.

На IBM Think Digital 2020 спікери часто говорили про те, як багато труднощів принесла пандемія. “За цей час кількість кібератак зросла в катастрофічні 14 тисяч%, але не дивлячись на це, IBM продовжила виконувати свою роботу,” повідомила генеральний менеджер IBM Security, Мері Обраєв під час доповіді про нові ризики для інформаційної безпеки. Сьогодні завдяки вендору мільйони студентів отримали віддалений доступ до навчальних матеріалів, а співробітники банків обслуговують своїх клієнтів по всьому світу.

Продовжуючи тему нових ризиків у період Covid-19, до доповіді приєдналася Венді Вітмор лідер IBM X-force. Венді почала з того, що поділилася з учасниками конференції порадами про те, як захистити бізнес сьогодні. Перше на що спікер звернула увагу організація безпечного віддаленого доступу співробітників. Друге регулярне оновлення систем захисту. І останнє можливість офлайн доступу до найбільш цінних і конфіденційних даних, тому що не завжди можливо під’єднатися до мережі.

Говорячи про актуальні загрози, лідер IBM X-force приділила окрему увагу небезпечним листам, які пов’язані з коронавірусом. Зловмисники користуються страхами людей, через що одержувачі подібних листів ризикують втратити паролі, історії браузерів, і персональну інформацію. З 1-го березня кількість таких атак, збільшилася в 6000%. Одним із засобів боротьби з подібними загрозами є X-Force IRIS COVID-19 Threat Intelligence Enclave. Дана платформа була створена для того, щоб користувачі отримували інформацію в єдиній базі атак, що пов’язані з Covid-19, або могли звернутися за допомогою до фахівців у разі подібного інциденту. Далі спікер продемонструвала, як на практиці працює X-Force COVID-19 Threat Intelligence Enclave.

Працівник компанії отримав підозрілий лист і відправив його в X-Force COVID-19 Threat Intelligence Enclave. Потім у віртуальному вікні були продемонстровані дані про лист, який зроблено так, ніби його відправником є ​​адміністрація невеликої компанії, але насправді ip адреса вказує на те, що це фішинг. Тому, як сказала спікер: “Поширюючи дані про загрози між собою, учасники X-Force COVID-19 Threat Intelligence Enclave здатні виявляти та запобігати інцидентам, що пов’язані з коронавірусом швидше та ефективніше.”

Підбиваючи підсумки доповіді про нові ризики в кібербезпеці, генеральний менеджер IBM Security Мері Обраєв сказала, що період пандемії Covid-19 саме час для переосмислення захисту компаній. Спікер запропонувала допомогу в правильній побудові надійної стратегії захисту бізнесу, і наслідуючи приклад генерального директора Арвінда Крішни, нагадала, що разом ми сила.

Враження від IBM Think Digital 2020

Замість звичного заходу, який спочатку мав відбутися в Сан-Франциско, IBM Think 2020 отримала позначку Digital, вперше відбулася онлайн, і зібрала понад 90 тисяч людей з усього світу. Це означає, що аудиторія виявилася готовою до нового формату заходу. Спасибі організаторам конференції за те, що навіть у такий непростий час їм вдалося підготувати подію такого рівня. Програма була наповнена цікавими доповідями та корисною інформацією.

Підбиваючи підсумки, варто сказати, що спікери не раз згадували тренд Open Source. За допомогою цієї технології фахівці з усього світу зможуть ділитися своєю експертизою і приносити користь іншим, прикладом чого є проєкт Call for Code 2020. Багато-хто говорив про необхідність розвивати власну гнучкість, як ключову якість, яка дозволить бізнесу пережити Covid-19. І, звичайно, практично всі говорили, що разом ми сила, закликали людей об’єднуватися і будувати нові партнерські відносини. В цьому і є весь IBM в єдності та взаємодопомозі. А онлайн-конференція IBM Think Digital 2020 року це не просто новий формат проведення заходів, а бажання вендора допомагати й об’єднувати людей, незважаючи ні на що.

Вам може сподобатись
Рубрика: світ IT
Популярні
×
Оставьте свой номер и мы вам перезвоним