Інсайти мітапа Spring Security та Kafka

В Integrity Vision є традиція — проводити на постійній основі мітапи на актуальні для розробників теми. На таких зустрічах вивчаються нові технології та підходи. На цей раз девелопери дізнавалися про роботу Spring Security та Kafka. 

Дізнаємося, чим був корисний мітап та які переваги зустрічей офлайн ми винесли.

Спікер — Віктор

Одна з головних тем нашого мітапу була присвячена Apache Kafka. Тема на сьогодні досить актуальна. Оскільки вже зараз є проєкти в компанії, на яких наші хлопці або стикаються з Kafka, або зіткнуться з нею найближчим часом. Крім того, event-driven або message-driven архітектура зараз дуже популярні при побудові додатків і проєктуванні систем зі складними взаємозв’язками. Саме тому знання про Kafka, як про одну зі складових цього підходу, вельми актуальна для хлопців, які ще не стикалися з нею на проєктах. З огляду на різнорідність досвіду хлопців в роботі з Kafka, я побудував доповідь таким чином, щоб вона була цікавою і для досвідчених розробників, і для новачків.

У першій половині доповіді ми розібрали концептуальні засади Kafka, визначили основні відмінності від подібних систем, усвідомили пристрій роботи “Кафка-кластера” і те, яким чином в ньому розподіляється навантаження. Ця частина доповіді була націлена на всю аудиторію: новачки могли дізнатися, що таке Kafka і як вона працює високорівнево. А розробники з досвідом застосування могли дізнатися раніше для них невідомі нюанси та скласти для себе цілісну картину, як працює те, що вони вже використовують на практиці. 

Друга частина доповіді була присвячена практичним аспектам побудови додатків, що використовують Kafka. Ця частина була націлена на хлопців, що не мають досвіду використання системи, і на тих, хто будував додатки по принципом “копіпаста”. Дуже сподіваюся, що кожен зміг отримати корисну для себе порцію інформації. Тому при необхідності вирішувати завдання по роботі з Kafka, розробник буде здатен самостійно проявляти ініціативу і знаходити рішення поставлених завдань.

Володимир

На мітапі ми дізнавалися деталі та тонкощі Spring Security та Kafka. Лекторами були Senior Григорій та Lead Віктор. 

Круто, що ми не дивилися на сиру теорію, а обговорювали ідею та принцип роботи, після чого одразу розглядали практичні кейси.

Головний інсайт мітапу — дізнався, що бувають випадки, коли потрібен інденпатентний POST. Для яких випадків він потрібен — це інформація, яку нам дали для роздумів та дослідження.

Мені дуже подобаються такі івенти. Особливо, під час дистанційної роботи. Адже можна побачити своїх колег офлайн! 🙂

Євген

Мені мітап сподобався — він структурував та дещо поглибив мої знання з основ Spring Security. Також було цікаво дізнатись, що таке Kafka, для чого ця технологія та як вона влаштована. На додаток, мав змогу безпосередньо побачитись зі своєю командою, а також познайомитись з іншими розробниками. 

Формат мітапу сподобався тим, що є можливість дізнатись щось цікаве та нове, а також поспілкуватись з колегами особисто.

Стосовно головних інсайтів мітапу: по Spring Security трохи більше розібрався з тим, як саме працюють деякі механізми технології та поглибив знання з основ технології. Kafka взагалі була великим інсайтом, тому що до цього я про неї тільки чув, але не вивчав. Було цікаво дізнатись про те, що таке Message Broker — для чого і як використовується.

Артем

Наш спікер Віктор розповів все на відмінно. Мітап був побудований таким чином, що і новачок швидше навчиться працювати з Kafka, і просунутий користувач міг щось дізнатися і запитати. Також було багато коду і посилань на документацію.

Головний інсайт мітапу особисто для мене — розуміння логіки Kafka, що надалі дозволить легше її освоїти.

Надалі ми продовжимо традицію проведення мітапів, адже розвиток є однією з наших головних цінностей. Тримаємо вас в курсі та не зупиняємось на досягнутому!

Вам може сподобатись
Рубрика: наша команда
Популярні
×
Оставьте свой номер и мы вам перезвоним