ТОП-5 міфів про роботу від інженера-програміста

Професія інженер-розробник доволі молода. Можливо, саме тому навколо неї існує так багато міфів? Ми, в Integrity Vision, впевнено їх спростовуємо, адже говоримо про професію девелопера з середини. Ми попросили нашого інженера-програміста Сергія Мусієнка прокоментувати кілька найпоширеніших міфів про професію, і ось що з цього вийшло.

МІФ №1: Розробникам гарантована зп від 10 000$ на старті кар’єри

Якщо такий розробник-новачок із зазначеною зарплатою дійсно існує — я дуже хочу з ним познайомитися. Бо він або геній, або (що більш імовірно) — брехун. 

Програміст — це така сама професія, як і більшість інших технічних спеціальностей. Більш того, вона передбачає постійне навчання. Мало закінчити університет — вам потрібно пройти велику кількість професійних курсів, слідкувати на новинками індустрії та весь час оновлювати базу знань. Постійна самоосвіта в нашій сфері — це must have і це недешево. Тому, коли ти досягаєш певного рівня у своїй сфері, то твій цінник, як спеціаліста, суттєво збільшується. Люди часто помічають розрив у зарплатах IT-фахівців та фахівців з інших індустрій, але чомусь ніхто не враховує зусиль і коштів, які були вкладенні у те, щоб стати розробником високого рівня. 

І так, повертаючись до самого міфу — на старті жоден розробник не отримує великої зп. Це можливо — але з часом і за умов космічних зусиль і бажання рости.

МІФ №2: Розробка — суто чоловіча сфера

Розумію звідки “ноги ростуть” у цього міфу, але в реальності все зовсім не так. У нас в команді працюють і хлопці, і дівчата —  і вони прекрасні спеціалісти.

ІТ-люди —  це, в першу чергу, люди освічені. І хоч дефекти мислення є у всіх, дискримінацією за ознакою статі тут ніхто не послуговується. IT — це не про гендер. Це про любов до галузі та бажання професійно розвиватися в ній.

МІФ №3: Всі програмісти — закриті інтроверти з іншої планети

Шелдони дійсно існують в реальному житті. Але в ІТ структурах їх працює не більше, ніж серед інших професій. Скажу так: коли людина сконцентрована на своїй роботі, вона намагається не відриватися від процесу. Можливо, в цей момент розробники можуть здатися людьми з іншої планети, але поза нею ми звичайні люди — кожен зі своїми особливостями та характером.

МІФ №4: Кожен програміст знає всі мови програмування

Це не так, бо знати все — неможливо (та чи й потрібно?). Точніше було б сказати, що програміст повинен знати основи програмування, а от вони якраз схожі для всіх мов програмування. Тому не звинувачуйте свого знайомого програміста в професійній некомпетенції, якщо він не досконало володіє якоюсь із мов програмування!

МІФ №5: Стати інженером-програмістом — це “ізі-пізі”

Стати програмістом НЕ складно, але робота над подальшим ростом вимагає часу. Не тільки на старті професії, а ВЕСЬ ЧАС. Швидкі темпи розвитку технологій вимагають, щоб ти був на хвилі хайпових бібліотек і фреймворків. Більш того, аналітичний тип мислення тут набагато важливіший за вищу технічну освіту.

Тому так — стати програмістом не важко. Набагато важче — залишитися у професії та з кожним роком підвищувати свій професійний рівень.

Підсумовуючи все вищесказане, хочу наголосити: якщо вам подобається професія інженера-розробника та ви хочете будувати кар’єру в цій сфері — не вірте жодним міфам! Ідіть в професію та досягайте висот!

Вам може сподобатись
Рубрика: наша команда
Популярні
×
Оставьте свой номер и мы вам перезвоним