Рекрутер в IT-компанії: задачі, особливості професії та кар’єрне зростання

Рекрутер — дуже важлива професія для повноцінної роботи IT-компанії. Саме цей фахівець знаходить талановитих людей в команду. Рекрутеру важливо не тільки знайти “готового” фахівця, а й побачити потенціал в новачку.

Розпитали все про тонкощі цієї професії нашого рекрутера —  Ірину Іванину.

Чим займається рекрутер в IT-компанії?

У цій професії багато функціональних обов’язків, пов’язаних з пошуком співробітників. Ось основні обов’язки:

 • Написання та публікація вакансій на сайтах пошуку роботи;
 • Підбір цільових майданчиків для розміщення вакансій;
 • Первинне спілкування з кандидатом на вакансію;
 • Хантінг (іноді) — коли компанії потрібен конкретний фахівець;
 • Презентація компанії для кандидатів;
 • Докладна розповідь про кожну вакансії;
 • Супровід кандидата на вакансію на всіх етапах співбесіди;
 • Формування та надсилання офера кандидату;
 • Розв’язання організаційних питань перед першим робочим днем ​​працівника.

Рекрутер в IT-сфері повинен розуміти всю технічну специфіку роботи співробітників — чим ширші та глибші знання, тим краще. Якісний первинний відбір дуже важливий в нашій професії, тому важливо розмовляти з кандидатами його мовою. Рекрутеру важливо спочатку розуміти, що кандидат на вакансію підходить за основними критеріями відбору, а претендентові — що в цій компанії він зможе себе реалізувати. Завдання фахівця з підбору співробітників — знайти людину, з якою відбудеться цей метч.

Також IT-рекрутеру важливо постійно аналізувати ринок. Розуміти, які умови пропонують кандидатам в схожих компаніях? Це необхідно для того, щоб готувати конкурентні пропозиції для кандидатів.

У чому різниця між рекрутером і HR-менеджером?

Основне завдання рекрутера — пошук талантів і закриття чинних вакансій в компанії. Тобто все, що відбувається до виходу співробітника на роботу. Тому хороший рекрутер повинен розуміти всі внутрішні тонкощі компанії й шукати людей, які максимально збігаються як за soft, так і за hard skills.

Кращий результат роботи рекрутера — коли і компанія, і співробітник залишаються задоволені співпрацею.

Основне завдання HR-менеджера — створювати атмосферу в компанії, бути другом для кожного співробітника. Докладати максимум зусиль для того, щоб співробітникам було комфортно працювати в компанії. Це не про утримання — це про те, щоб співробітник навіть не думав піти 😉

Які кар’єрні перспективи у рекрутера в IT-сфері?

У цій професії є свої етапи росту: джуніор, мідл і синьйор. Кожен етап передбачає свої повноваження.

Наприклад, джуніор часто займаються лише пошуком кандидата на вакансію. Спеціаліст цього рівня вчиться розбиратися в технічних особливостях, багато спілкуючись з кандидатами й переглядаючи сотні резюме і профілів.

Рекрутери рівня мідл відповідають за повний цикл підбору кандидатів. У них є можливість самостійно проводити первинну тех. співбесіду.

Рекрутери синьйор рівня часто займають позицію рекрутмент-ліда. На цій позиції передбачена робота зі складними й вузькопрофільними вакансіями та ТОП позиціями. Також в компетенції рекрутмент-ліда побудова HR-бренду, глибоке розуміння сфери, в якій він працює, вміння спілкуватися з технічним кандидатами однією мовою, керівництво командою ресерчерів джуніор і мідл рівня.

Чому ти обрала цю професію?

Мені завжди подобалося допомагати людям. А саме — знаходити для них ідеальне робоче місце, де вони будуть щасливі та зможуть максимально себе реалізувати. І що важливо — де зможуть отримати новий досвід.

Кар’єру в рекрутингу я почала не з IT-сфери. Але виявилася в цій індустрії саме тому, що мені завжди було цікаво закриття саме технічних, складних вакансій.

Що для тебе показник задоволеності своєю роботою?

Коли через якийсь час роботи співробітника в компанії я розумію, що він усім задоволений. Відчуваю, що в цьому є і моя заслуга, і радію, що допомогла і співробітнику, і компанії. Такий собі win-win.

Як стати рекрутерам в IT-компанії?

Є кілька варіантів: починаючи з профільної освіти та курсів, і закінчуючи компаніями, які готові брати на роботу без досвіду роботи та самостійно навчати.

IT рекрутмент досить складний, але цікавий. Тут не вийде стояти на місці — це постійний розвиток, оскільки сфера постійно росте і змінюється. Потрібно знаходити нові методики й інструменти для пошуку, відстежувати всі нові технології, щоб розуміти та розбиратися, що саме зараз актуально на ринку. Повторюся — це складно, але воно того варте!

Яким був твій найцікавіший кейс в рекрутингу?

Це був складний кейс — хантинг директора по маркетингу. Співбесіда з кандидатом тривала 4 години! Він відхилив три офери від компанії протягом року. І тільки четвертий офер був все-таки прийнятий!

Що порекомендуєш тим, хто тільки починає кар’єру в IT-рекрутменті?

Можна почати з професійних курсів — тут ідеальне місце для того, щоб навчитися теорії. Далі — піти в компанію на позицію ресерчера або сорсера, і отримувати практичний релевантний досвід.

В іншому важливо:

 • знати англійську на середньому рівні (як мінімум);
 • відстежувати тенденції на ринку IT;
 • пам’ятати про високий рівень самомотивації;
 • бути відповідальними;
 • вміти планувати свою роботу;
 • мати високі комунікативні навички.

І, звичайно, впевненість у власних силах — все це допоможе вам увійти у світ IT-рекрутингу та зробити кар’єру в цій сфері!

Вам може сподобатись
Рубрика: наша команда
Популярні
×
Оставьте свой номер и мы вам перезвоним