“Постсвятковий синдром” – зворотний бік Нового року
Крім того, що новорічні свята — для багатьох казкова пора, з ними приходять довгі вихідні. Усі люблять відпочивати, але мало кому подобається працювати після гарного релаксу. Тяжкі ранкові підйоми, пригнічений настрій, лінива праця — знайомі відчуття у перші робочі дні січня? Але це ще не найгірші наслідки свят. Статистика каже, що понад 70% звільнень трапляються після відпусток, і 30% — першого ж тижня після повернення на роботу.
Щоб стіни рідної компанії не вводили вас у депресію, а зимові канікули не стали причиною звільнення, ознайомтеся з 10 рекомендаціями, які допоможуть залишатися ефективними навіть після райського відпочинку.
- Боріться з лінощами, не виходячи з дому. Багато хто погодиться, що довгий відпочинок та пасивна активність є причинами загострення лінощів. Хочеться дивитись телевізор, валятися в ліжку, а іноді й зовсім не виходити з кімнати. Однак такий спосіб життя лише посилює “постсвятковий синдром”, та ускладнює вихід на роботу. Займіться нескладною працею, як-от легке прибирання або приготування їжі. Результати ваших старань піднімуть ваш настрій і повернуть у робочий режим.
- Харчуйтесь правильно і займайтеся спортом. Що ви зазвичай їсте у період новорічних свят? Олів’є, шубу і все, що завгодно, щоб наступний рік пройшов добре? Мало того, що секретним інгредієнтом багатьох святкових страв є майонез, то ми ще й тиждень доїдаємо ці смаколики. Те, що ми їмо завжди впливає на самопочуття. Завдяки збалансованому харчування процес переходу з “неробочого” стану в “робочий” пройде простіше. Стовідсотковою гарантією працездатності організму стануть заняття спортом. Походи в тренажерний зал або будь-які інші активності, повернуть вам тонус і зроблять ваші підйоми вранці не такими важкими.
- Відвідайте сеанс спортивного масажу. Ця методика пробудить у вас настрій олімпійського чемпіона, оскільки вона використовувалася для підготовки спортсменів до змагань. Залежно від цілей, спортивний масаж буває трьох різних видів. Тренувальний – повертає працездатність і замінює собою активну фізичну працю. Попередній – розширює судини, активізує роботу потових залоз, покращує процеси кровотоку та дихання. Відновлювальний – прискорює процеси відновлення організму. Три сеанси спортивного масажу активізують приховані ресурси організму, повернуть вам бадьорість та енергійність.
- Формуйте цілі та плани. Чіткі завдання пожвавлюють мозок, і дають розуміння того, навіщо треба входити до робочого режиму. Пропишіть цілі, обґрунтуйте навіщо вони вам потрібні, перечитайте їх, а потім подумайте, що станеться, якщо ваші плани не будуть реалізовані. Подібні розумові процеси значно підвищують розумову активність, покращуючи виконання роботи та її результати.
- Почніть із більш простих завдань. У перші робочі дні не варто братися за складні чи дуже відповідальні завдання. Якщо ви відчуваєте за собою неуважність, повільність та утруднення в роботі, не панікуйте. Дайте собі час і виконуйте простіші завдання. Важливі завдання залиште на потім, коли повернете себе у “робочу форму”.
- Не поспішайте зробити все й одразу. Зрозуміло, що в міру вашої відсутності могли додати нові завдання і навіть не одне. Але це не означає, що потрібно миттєво вирішувати всі питання. Розставте завдання з пріоритетів, використовуйте матрицю Ейзенхауера та працюйте послідовно, у спокійному темпі. Не варто намагатися зробити за один день те, над чим би ви працювали всю відпустку.
- Зведіть можливість стресу до мінімуму. Зробіть так, щоб ваші перші робочі дні пройшли добре. Виспіться, смачно поснідайте, і не спізнюйтеся на роботу. До речі завжди приємно повернуться до чистого та охайного робочого місця, тому йдучи на канікули, наводьте лад на своєму столі.
- Заряджайте енергією колег. Те, що у вас немає бажання, щось робити не говорить про те, що світ став сірим, і всі, що оточують, теж у депресії. У будь-якій компанії є людина, яка впевнено дивиться на світ, готова повертати гори скрізь і завжди. Спілкування з такими людьми допоможе вам налаштуватися на потрібну хвилю та включитися в роботу.
- Робота роботою, але не забувайте про відпочинок. Навіть якщо ви трудоголік і звикли працювати дуже багато, не можна після відпочинку завалювати себе справами за принципом “з корабля на бал”. Такий підхід може звести результати будь-яких вихідних нанівець, наче їх і не було. Повернувшись із відпочинку, приділяйте більше часу улюбленим заняттям. Навіть із відпустки треба повертатися поступово.
- Подумайте, за що ви любите свою роботу. Згадайте про найприємніші моменти, пов’язані з роботою: про колег, з якими ви дружите, робочі перемоги або корпоративи. Можливо, ви зрозумієте, що скучили за роботою. У такому разі повернення до своїх обов’язків пройде набагато легше та приємніше.
Сподіваємось, що завдяки цим порадам ваше повернення на роботу пройде не складно, а навпаки – дуже приємно. Прочитавши цю статтю, обов’язково поділіться з нами тим, яку з порад ви вважаєте найробітнішим, або розкажіть, як ви боретеся з “постсвятковим синдромом”.