“Постсвятковий синдром” – зворотний бік Нового року

Крім того, що новорічні свята — для багатьох казкова пора, з ними приходять довгі вихідні. Усі люблять відпочивати, але мало кому подобається працювати після гарного релаксу. Тяжкі ранкові підйоми, пригнічений настрій, лінива праця — знайомі відчуття у перші робочі дні січня? Але це ще не найгірші наслідки свят. Статистика каже, що понад 70% звільнень трапляються після відпусток, і 30% — першого ж тижня після повернення на роботу.

Щоб стіни рідної компанії не вводили вас у депресію, а зимові канікули не стали причиною звільнення, ознайомтеся з 10 рекомендаціями, які допоможуть залишатися ефективними навіть після райського відпочинку.

  1. Боріться з лінощами, не виходячи з дому. Багато хто погодиться, що довгий відпочинок та пасивна активність є причинами загострення лінощів. Хочеться дивитись телевізор, валятися в ліжку, а іноді й зовсім не виходити з кімнати. Однак такий спосіб життя лише посилює “постсвятковий синдром”, та ускладнює вихід на роботу. Займіться нескладною працею, як-от легке прибирання або приготування їжі. Результати ваших старань піднімуть ваш настрій і повернуть у робочий режим.
  2. Харчуйтесь правильно і займайтеся спортом. Що ви зазвичай їсте у період новорічних свят? Олів’є, шубу і все, що завгодно, щоб наступний рік пройшов добре? Мало того, що секретним інгредієнтом багатьох святкових страв є майонез, то ми ще й тиждень доїдаємо ці смаколики. Те, що ми їмо завжди впливає на самопочуття. Завдяки збалансованому харчування процес переходу з “неробочого” стану в “робочий” пройде простіше. Стовідсотковою гарантією працездатності організму стануть заняття спортом. Походи в тренажерний зал або будь-які інші активності, повернуть вам тонус і зроблять ваші підйоми вранці не такими важкими.
  3. Відвідайте сеанс спортивного масажу. Ця методика пробудить у вас настрій олімпійського чемпіона, оскільки вона використовувалася для підготовки спортсменів до змагань. Залежно від цілей, спортивний масаж буває трьох різних видів. Тренувальний – повертає працездатність і замінює собою активну фізичну працю. Попередній – розширює судини, активізує роботу потових залоз, покращує процеси кровотоку та дихання. Відновлювальний – прискорює процеси відновлення організму. Три сеанси спортивного масажу активізують приховані ресурси організму, повернуть вам бадьорість та енергійність.
  4. Формуйте цілі та плани. Чіткі завдання пожвавлюють мозок, і дають розуміння того, навіщо треба входити до робочого режиму. Пропишіть цілі, обґрунтуйте навіщо вони вам потрібні, перечитайте їх, а потім подумайте, що станеться, якщо ваші плани не будуть реалізовані. Подібні розумові процеси значно підвищують розумову активність, покращуючи виконання роботи та її результати.
  5. Почніть із більш простих завдань. У перші робочі дні не варто братися за складні чи дуже відповідальні завдання. Якщо ви відчуваєте за собою неуважність, повільність та утруднення в роботі, не панікуйте. Дайте собі час і виконуйте простіші завдання. Важливі завдання залиште на потім, коли повернете себе у “робочу форму”.
  6. Не поспішайте зробити все й одразу. Зрозуміло, що в міру вашої відсутності могли додати нові завдання і навіть не одне. Але це не означає, що потрібно миттєво вирішувати всі питання. Розставте завдання з пріоритетів, використовуйте матрицю Ейзенхауера та працюйте послідовно, у спокійному темпі. Не варто намагатися зробити за один день те, над чим би ви працювали всю відпустку.
  7. Зведіть можливість стресу до мінімуму. Зробіть так, щоб ваші перші робочі дні пройшли добре. Виспіться, смачно поснідайте, і не спізнюйтеся на роботу. До речі завжди приємно повернуться до чистого та охайного робочого місця, тому йдучи на канікули, наводьте лад на своєму столі.
  8. Заряджайте енергією колег. Те, що у вас немає бажання, щось робити не говорить про те, що світ став сірим, і всі, що оточують, теж у депресії. У будь-якій компанії є людина, яка впевнено дивиться на світ, готова повертати гори скрізь і завжди. Спілкування з такими людьми допоможе вам налаштуватися на потрібну хвилю та включитися в роботу.
  9. Робота роботою, але не забувайте про відпочинок. Навіть якщо ви трудоголік і звикли працювати дуже багато, не можна після відпочинку завалювати себе справами за принципом “з корабля на бал”. Такий підхід може звести результати будь-яких вихідних нанівець, наче їх і не було. Повернувшись із відпочинку, приділяйте більше часу улюбленим заняттям. Навіть із відпустки треба повертатися поступово.
  10. Подумайте, за що ви любите свою роботу. Згадайте про найприємніші моменти, пов’язані з роботою: про колег, з якими ви дружите, робочі перемоги або корпоративи. Можливо, ви зрозумієте, що скучили за роботою. У такому разі повернення до своїх обов’язків пройде набагато легше та приємніше.

Сподіваємось, що завдяки цим порадам ваше повернення на роботу пройде не складно, а навпаки – дуже приємно. Прочитавши цю статтю, обов’язково поділіться з нами тим, яку з порад ви вважаєте найробітнішим, або розкажіть, як ви боретеся з “постсвятковим синдромом”. 

Вам може сподобатись
Рубрика: soft skills
Популярні
×
Оставьте свой номер и мы вам перезвоним