3 інструменти, які допоможуть організувати ваші цілі

Чому в одних людей все просто, а іншим доводиться докладати неймовірних зусиль для того, щоб щось зробити? Вміння дисциплінувати себе та організовувати час — ключові навички у досягненні цілей.

Ми часто ставимо собі цілі, але не завжди приходимо до потрібного результату, випускаючи з фокусу щось важливе. А все тому, що потрібно вміти планувати свій шлях до досягнення і реалізації задуманого. Нижче ми навели 3 простих інструменти, які допоможуть навести порядок у ваших цілях, планах і поточних справах. Використовуючи їх, ви з легкістю зможете розставляти пріоритети в усіх сферах життя і швидко реалізовувати бажане. Наповніть кожен свій день діями, які беззастережно впишуться у ваш розпорядок дня і, виконуючи їх ви будете на крок ближче до виконання тієї чи іншої дії на задля досягнення вашої мети.

1. Створіть своє колесо балансу життя

Для досягнення балансу у різних сферах життя, необхідно переглянути поточну ситуацію в кожній з них і дати чесну оцінку того, як ідуть справи. Часто, ми захоплюємося чимось одним і починаємо приділяти менше уваги іншим аспектам свого життя. Або ж навпаки розсіюємо увагу скрізь і відразу, не отримуючи в результаті поліпшень ні в одному напрямку. Навести порядок допоможе колесо балансу. Його мета — виділити у вашій свідомості пріоритетні аспекти життя для роботи над ними.

Для формування власного колеса балансу потрібно:

 1. розбити коло на 8 секцій;
 2. кожну секцію заповнити відповідним описом, наприклад, духовність, хобі, розваги, робота і т.п .;
 3. оцінити поточний стан кожної сфери від 1 до 10 балів.

Далі ви повинні зрозуміти, що саме вас не задовольняє і опрацювати ці моменти, після чого скласти план, поставити конкретні цілі і зробити своє життя ще більш яскравим і дисциплінованим.

2. Навчіться ставити SMART-цілі

Після того, як ви визначили напрямки, які потребують поліпшення — саме час ставити нові цілі. Для цього дуже підходить метод планування SMART.

SMART — це метод опису мети, що включає в себе: конкретність, вимірність, досяжність, важливість і визначеність. Він більш ефективний в короткостроковій перспективі.

Технологія розшифровується як:

 • Specific: конкретний
 • Measurable: вимірний
 • Achievable: досяжний
 • Relevant: значущий
 • Time bound: обмежений в часі

Планування за методом SMART буде корисним, якщо:

 1. складати списки цілей на 1-3-6 місяців і працювати над ними;
 2. раз в тиждень звірятися з планом і контролювати хід їх реалізації.

3. Розділіть свої цілі на важливе і термінове за допомогою Матриці Ейзенхауера

Коли цілі вже намічені, потрібно розділити їх на конкретні завдання і приступити до реалізації. Як розділити термінові і важливі завдання і домогтися реального прогресу? Матриця пріоритетів допомагає відокремити зайве, залишивши тільки термінове і важливе. Вона дуже проста. Важливо дотримуватися чотирьох принципів при розподілі своїх завдань:

 • терміново і важливо — завдання, які слід виконувати зараз же;
 • важливо, але не терміново — завдання, які потрібно запланувати, щоб зробити пізніше;
 • терміново, але не важливо — завдання, які краще делегувати комусь іншому;
 • не терміново і не важливо — завдання, які краще не виконувати.

Використовуючи цей метод, ви зрозумієте що не всі справи потрібно бігти робити відразу ж після їх постановки, і наскільки важливо навчитися розуміти, як делегувати певні речі. Ми писали вже про Матрицю Ейзенхауера в попередніх матеріалах. Детальніше про неї можна прочитати тут.

Відсутність мети — це все одно, що йти в похід без карти або будувати човен без плану. Почавши використовувати хоча б один з наведених вище методів планування, ви зрозумієте, наскільки важливо прописати свої цілі і присвоїти їм ступінь важливості: що зробити зараз, а що відкласти в сторону. Тільки в такому випадку ваші справи будуть рухатися вперед. І ви разом з ними.

Проживайте кожен момент так, як хочеться вам, не забуваючи, що завжди можна краще!

Вам може сподобатись
Рубрика: soft skills
Популярні
×
Оставьте свой номер и мы вам перезвоним